Γκολ ο Ρονάλντο και ελπίδες για τον τίτλο

Εδωσε «οξυγόνο» στην ομάδα του

Η Αλ Νασρ συνεχίζει να έχει ελπίδες για την κατάκτηση του τίτλου στο πρωτάθλημα της Σαουδικής Αραβίας, μετά τη νίκη της με ανατροπή (3-2) επί της Αλ Σαμπάμπτ.

Μάλιστα ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε με εκπληκτικό σουτ το 14ο γκολ τη φετινή σεζόν και έδωσε «οξυγόνο» στην ομάδα του.

Η Αλ Σαμπάμπ αιφνιδίασε την ομάδα του Ποτογάλου σούπερ σταρ βάζοντας δύο γκολ στα πρώτα 40 λεπτά, όμως ο Ταλίσκα μείωσε σε 2-1 πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο και στο 51' ήρθε η ισοφάριση από τον Γκαρίμπ.

Στο 69ο λεπτό ο 38χρονος διάσημος άσος σφράγισε τη μεγάλη ανατροπή και κράτησε ζωντανή την Αλ Νασρ στη μάχη του τίτλου την ομάδα του, από τη στιγμή που έμεινε στο -3 από την πρωτοπόρο Αλ Ιτιχάντ, με δύο αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε της σεζόν.