Καλή εμφάνιση παρά την ήττα για τα κορίτσια της Ακαδημίας των Σπορ

Ηττήθηκαν από την ομάδα του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων με σκορ 15-24

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν το Σάββατο στο Κουκούλι, ιδιαίτερα στο α΄,  ημίχρονο για τα κορίτσια της Ακαδημίας των Σπορ,  όπου δεν άντεξαν στο β΄ ημίχρονο και ηττήθηκαν από την ομάδα του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων με σκορ 15-24.

Παρόλα αυτά είχαν αρκετά καλά διαστήματα τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση,  αλλά δεν άντεξαν την πίεση των αντιπάλων τους  ιδιαίτερα στο β΄ ημίχρονο. Αρκετά καλή παρουσία είχαν οι τερματοφύλακες της Πατρινής ομάδας Παλαιολόγου και Στελλάτου.

Ακαδημία των Σπορ: ( Β.  Βουκελάτου): Παλαιολόγου, Παπαγιαννοπούλου 3, Αβράμη, Στεμιτσιώτη 1, Φαρμάκη 1, Παναγιωτακοπούλου, Κωτσοπούλου Αναστασοπούλου, Αποστολόπουλου, Στελλάτου, Ρώση 4, Ξηναταροπούλου 6.

Ακαδημία των Σπορ  - Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων = 15-24 (ημ. 8-11).

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 4-6, 6-9, 7- 10, 8-11, 9-15, 11-18, 12 -19, 12-21, 14-22, 15-24.

Τα πέναλτι:  1/1 – 7/4. Οι 2λεπτες αποβολές: 5 – 4.

Διαιτήτευσαν οι: Αβράμης – Χρόνης.