Η Παναχαϊκή υποδέχεται τη dream team του ελληνικού ποδοσφαίρου - Με 3-2 η επικράτησε Παναχαϊκή ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ - ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Έφτασε η ώρα του σπουδαίου φιλικού

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε. Η Παναχαϊκή επικράτησε με 3-2

67' ο Μαστραντωνάκης κάνει το σκορ στο 3-1 και δύο λεπτά αργότερα ο Γεωργιάδης μειώνει σε 3-2

Στο 63' ο Σπανός με πλασέ δίνει το προβάδισμα για την Παναχαϊκή

Στο 55' ο Μπασινάς με πέναλτι ισοφαρ'ίζει σε 1-1

20:01 Το σκορ ανοίγει για την Παναχαϊκή ο Μπιτσάκος, ύστερα από πολύ όμορφη ενέργεια και σέντρα του Τσαφταρίδη

19:59 Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο

Για την Εθνική πέρασαν στην αναμέτρηση οι: Δέλλας, Βρύζας, Γεωργιάδης, Καραγκούνης, Λάκης

Για την Παναχαϊκή στο δεύτερο ημίχρονο θα αγωνιστούν οι: Β. Σούλης, Τσαφταρίδης, Αδαμόπουλος, Σ. Σούλης, Δημητρίου, Μπιτσάκος, Μαστραντωνάκης, Πολυχρόνης, Μωραΐτης, Αργυρόπουλος, Σπανός.

Βραβεύθηκε νωρίτερα, ο διεθνής διαιτητής Τάσος Κάκκος που διευθύνει και τη σημερινή αναμέτρηση.

19:39 Ημίχρονο στην Αγυιά, σε μια πραγματική γιορτή του ποδοσφαίρου με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να προσφέρουν θέαμα.

19:32 Μπαίνει στην αναμέτρηση ο «κοκκινόμαυρος» Κώστας Χαλκιάς για την Εθνική στην θέση του Αντώνη Νικοπολίδη

19:23 Ο Νικοπολίδης δείχνει γιατί θεωρούταν ένας από τους κορυφαίους τερματοφύλακες της Ευρώπης, βγάζοντας εντυπωσιακά σουτ του Στεργίδη

-------------------

Νεότερη ενημέρωση 19.15'  Γκολ με τον Σιαλμά για την Παναχαϊκή, το οποίο όμως ακυρώθηκε τελικά ως οφσάιντ από τον διαιτητή  Τάσο Κάκκο!

Νεότερη ενημέρωση 19.00' Οι αρχικές εντεκάδες:

Εθνική: Νικοπολίδης, Σεϊταρίδης, Μπασινάς, Ζαγοράκης, Λυμπερόπουλος, Τσιάρτας, Φύσσας, Καφές, Γκούμας, Κατσουράνης και Κυριάκος

Παναχαϊκή: Βρονταράς, Βλάχος, Πολίμος, Γκίνο, Παπαδόπουλος, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Κωνσταντινίδης, Σιαλμάς.

Πρώτη ενημέρωση

Η Πάτρα φορά τα καλά της και φιλοξενεί τη Dream Team του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

Αυτή την ώρα κάνουν προθέρμανση στο γρασίδι του γηπέδου της Αγυιάς, λίγα λεπτά πριν ξεκινήσει ο αγώνας με την Παναχαική.

Οι επίλεκτοι φίλοι του Κώστα Κατσουράνη, (οι περισσότεροι μέλη της Εθνικής ομάδας του 2004, που αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης), έρχονται στην Αγυιά, για να αναμετρηθούν σε ένα φιλικό - γιορτή, με την Παναχαϊκή.

Πρόκεται για μια ιστορική στιγμή για τον Πατραϊκό αθλητισμό, στην αναμέτρηση που θα διεξαχθεί σήμερα, Τετάρτη του Πάσχα, 19 Απριλίου στις 7 το απόγευμα.

Οι Πατρινοί φίλαθλοι θα έχουν την ευκαιρία να δουν από κοντά 22 ποδοσφαιριστές που έχουν τιμήσει τα Ελληνικά εθνικά χρώματα, αποτελώντας τη ζωντανή σύγχρονη ιστορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου.