"Γκέλαρε" και λιγόστεψε τις ελπίδες του- Πανμοβριακός-Εθνικός Σαγεΐκων 1-1

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32' λεπτό με πέναλτι

Πανμοβριακός-Εθνικός Σαγεΐκων 1-1 (72' Παπουτσής / 32' πεν. Σωτηρόπουλος)

Διαιτητής : Σπηλιωτόπουλος (Βασιλόπουλος-Τσούρας)

Ισοπαλία με 1-1 παραχώρησε ο Πανμοβριακός Ριόλου στην έδρα του απέναντι στον Εθνικό Σαγεϊκων, αποτέλεσμα που του λιγοστέυει κατά πολύ τις όποιες ελπίδες είχε να διεκδικήσει μέχρι τέλους το φετινό πρωτάθλημα, μένοντας πλέον στο -8 από τον πρωτοπόρο Διαγόρα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32' λεπτό με πέναλτι του Σωτηρόπουλου, αλλά στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 72' λεπτό, ο Θανάσης Παπουτσής ισοφάρισε για τους γηπεδούχους, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ: Ζήγκος, Κάτσενος, Αθανασόπουλος, Αναγνωστόπουλος (74’ Μιχαλόπουλος), Αντωνόπουλος, Α. Λιάκος, Παπαγεωργακόπουλος, Γ. Λιάκος (66’ Αβράμης), Παπουτσής, Νιφορόπουλος (55’ Χριστόπουλος), Γραμματικόπουλος.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΑΓΕΪΚΩΝ: Κύργιος (46’ λ.τ. Νιάρος), Μπαντούνας (59’ Ι. Σωτηρόπουλος), Σ.Α. Διακάτος (79’ Γκοτσούλιας), Μπεκίρης, Σ.Θ. Διακάτος, Καρκούλιας, Σουρανής, Σαλαμαλίκης, Φραγκούλιας, Ν. Σωτηρόπουλος, Πυρρής.