Μπλόκαρε στη «λίμνη» της Τρίπολης ο Ολυμπιακός

Στο 0-0 με τον Αστέρα έμειναν οι πρωταθλητές

​Δεύτερη στη σειρά εκτός έδρας ισοπαλία για τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, καθώς μετά τα Χανιά έφυγε με έναν βαθμό και από την Τρίπολη.

Σε ένα ματς μέσα στη βροχή, με πολλές φάσεις αλλά χωρίς γκολ, έμεινε στο 0-0 με τον Αστέρα, ο οποίος από το 60' αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μάσα με 2η κίτρινη κάρτα.

Με… διακοπή ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο, αφού υπήρξε πρόβλημα με τους πυλώνες του γηπέδου. Παρά την έντονη βροχόπτωση και την κακή κατάσταση του γηπέδου το πρώτο 45λεπτο ήταν καλό με τους Αρκάδες να έχουν ευκαιρίες, αλλά να μην μπορούν να νικήσουν τον Λεάλι. Οι παίκτες του Μπέντο απείλησαν ουσιαστικά μόνο σε μία φάση με τον Σεμπά, ενώ στο πέναλτι που ζήτησαν στο 42’ ο ρέφερι έδειξε σωστά κίτρινη στον Φορτούνη για θέατρο.

Καλύτεροι οι Πειραιώτες στο δεύτερο, καθώς είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ όμως ο Ντοναρούμα δεν τους το επέτρεψε. Ο Κύζας άφησε tον Αστέρα με δέκα στο 61΄, δείχνοντας δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Μάσα.

Πηγή: sport-fm.gr